У МОЗ УКРАЇНИ РОЗРОБИЛИ СИСТЕМУ ВИЯВЛЕННЯ ТА КЕРУВАННЯ COVID-19У МОЗ УКРАЇНИ РОЗРОБИЛИ СИСТЕМУ ВИЯВЛЕННЯ ТА КЕРУВАННЯ COVID-19

Дата: 26.02.2020 11:18

У МОЗ України розробили систему виявлення та керування COVID-19

За інформацією з сайту Міністерства охорони здоров’я України, станом на 25 лютого 2020 року у світі зареєстровано 80 150 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  2 699 – летальні. Одужало вже 27 695 осіб.

В Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано.

Всесвітня організація охорони здоров’я посилює свою підтримку нашій країні у виявленні та керуванні випадками з підозрою на новий коронавірус, а також у забезпеченні реагування, у разі, якщо або коли випадки хвороби з’являться.

Лікування пацієнтів із коронавірусною інфекцією COVID-19 регламентовано наказом Міністерством охорони здоров’я України від 24.01.2020 №185 «Про заходи щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (провінція Хубей, Китай)».

Згідно цього наказу МОЗ та рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я в лікуванні застосовуються жарознижувальні, антибактеріальні, симптоматичні засоби, за потреби – киснева підтримка.

За умов виявлення пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію лікування буде проводитися в спеціалізованих інфекційних стаціонарах з відділеннями інтенсивної терапії, що мають необхідні засоби захисту та здатні забезпечувати респіраторну підтримку пацієнтів.

Лікарі радять, що з метою профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій та підвищення імунного захисту в період їх сезонного підйому доцільним є вакцинація від грипу, загартовування, раціональний режим праці та відпочинку, вітамінотерапія. В тому числі може бути корисним застосування препаратів рослинного походження з противірусною та імуномоделюючою активністю.